עיצוב דירות יוקרה

האם עיצוב דירות יוקרה הוא רק לאלפיון העליון?

המילה “יוקרה” משדרת פאר, נוצץ, ומן הסתם – יקר. לכן, כאשר אנשים שומעים על עיצוב דירות יוקרה, הם מדמיינים ארמונות, וילות ופנטהאוזים שרואים רק בסרטים. אולם, בהקשר של עולם העיצוב, היוקרתיות מתבטאת בעיקר בשני אלמנטים, המאפשרים מנעד מחירים גדול מאוד, ושיפתחו עבורכם עיצוב יוקרתי המותאם לתקציב שלכם.

עיצוב דירות יוקרה
אילוסטרציה

האלמנט הראשון נוגע לאיכות של חומרי הגלם. רהיטי יוקרה, למשל, הם כאלה שעשויים מחומרי גלם איכותיים, עם אחריות לעמידות שלהם לאורך הרבה שנים. הם אמנם יקרים יותר מרהיטים רגילים המסתובבים בשוק, אולם עלויות התחזוקה שלהם, והתדירות בה צריך להחליף אותם – נמוכה משמעותית.

האלמנט השני נוגע לעיצוב עצמו: הניצול המיטבי של החללים, העיצוב ההולם את הצרכים האישיים שלכם, את ההעדפות שלכם, את המיקום של הדירה בארץ, ביחס לטבע וביחס לעיר, ועוד. עיצוב יוקרתי מאופיין בסל כלים רחב יותר, המאפשר גמישות רבה יותר בהתאמות שניתן לעשות.

מה כולל עיצוב דירות יוקרה שאין בעיצוב פנים רגיל?

עיצוב דירות יוקרה כולל מתן דגש רב יותר על חומרי הגלם. לדוגמא, מטבחי יוקרה לעולם לא יתפשרו על שום רהיט או כלי המוצב בהם. באופן זה, תוכלו להתרשם מניצול מיטבי של המטבח: הן מבחינת השימוש בו לאורך כל שעות היום, והן מבחינת ההנאה ממנו, עד לרמת מידת התיאבון מהאוכל.

בעיצוב פנים המתמקד רק במראה החיצוני אין שום פסול, אך העמידות לאורך זמן לא בהכרח מובטחת. כשזה נוגע לרהיטים, בהרבה מאוד מקרים, מה שזול – עולה בדיעבד דווקא ביוקר. המחיר שמשלמים עבור עיצוב יוקרתי, באים לידי ביטוי בטווח הארוך בחיסכון על עלויות החזקה, החלפות וכדומה.

בנוסף, עיצוב דירות יוקרה מעדיף הרבה פעמים איכות על חשבון כמות. לפעמים, רהיט אחד יקר ואיכותי מאוד, עדיף על שניים בינוניים, או אפילו טובים מאוד. על פי התפיסה הרווחת היום, כשזה נוגע לעיצוב חללי הבית – פחות זה יותר.

עיצוב יוקרתי מותאם אישית ללקוח

כמו בכל תחום בעיצוב, מידת המעורבות שלכם בתהליך קבלת ההחלטות תלויה בכם. תוכלו להיתלות לחלוטין במעצבת או במעצב המקצועי, ולהרגיש כיצד המקצועיות שלהם נותנת לכם ביטחון בתוצאה בעתידית. אחרים יעדיפו להשמיע יותר את קולם, ולהתאים את העיצוב על פי רשימת הדרישות האישיות שלהם.

עיצוב יוקרתי הוא לא סוג אחד של עיצוב, אלא מתודה, שכאמור שמה דגש על איכות ועל יישום של עקרונות העיצוב הכי עדכניים שיש. בתוך המתודה, ניתן לשחק לא מעט בהתאם להעדפות של כל אחד ואחת.

עיצוב יוקרתי לא מחייב שהסגנון יהיה מודרני! ישנם הרבה מאוד סגנונות מהם ניתן לבחור ובתוכם אפשר לשחק. העדכניות באה לידי ביטוי בהבנה עמוקה יותר של התיאוריה שמאחורי הבחירות השונות, של היתרונות שיש בהעמדה כזו או אחרת ועוד.